07136340966
وبلاگ
دودکش و محیط زیست - قسمت دوم

دودکش و محیط زیست - قسمت دوم

آنالایزر گاز خروجی دودکشآنالایزر گاز خروجی دودکش یک دستگاه الکترونیکی قابل حمل است که، محصولات احتراق سوخت های فسیلی را در سیستم های گرمایش خانگی و تجاری ، اندازه گیری کرده و نمایش می دهد. 

اگر مهندس خدمات فنی /  کارشناس نصب یا سرویس و نگهداری هستید ، همیشه باید از آنالایزر گاز خروجی دودکش استفاده کنید.

در این مقاله به طور خلاصه اهداف آنالیزورها ، کارهایی که می توان با انجام آنها و همچنین کاربرد اطلاعاتی که نمایش می دهند توضیح داده شده است. آنالایزر گاز ما چگونه کار می کند ؟


آنالایزر گاز خروجی دودکش یک ابزار الکترونیکی کالیبره شده است و غلظت گازهای تولید شده توسط فرایند را اندازه گیری می کند. گازهای منتشر شده از محل نمونه برداری دودکش جمع آوری می شوند و غلظت هوای اضافی ، اکسیژن (O2) ، مونوکسید کربن (CO) ، دی اکسید کربن (CO2) ، اکسیدهای گوگرد (SOx) ، اکسیدهای نیتروژن (NOx) ، هیدروکربن های نسوخته (CxHy) و دمای گاز دودکش ها پردازش می شوند.  . 

راندمان احتراق محاسبه شده توسط آنالایزر ، امکان تنظیم مشعل را فراهم می کند .


با استفاده از آنالایزر گاز خروجی دودکش، داده ها روی صفحه نمایش لمسی نشان داده می شوند. 


یک پردازنده مرکزی ، اندازه گیری های شما را برای تجزیه و تحلیل ذخیره می کند .

 داده ها را می توان مستقیماً بر روی تلفن همراه یا تبلت منتقل و مشاهده نمود یا با استفاده از نرم افزار

 easy emission بر روی سیستم عامل های مختلف آن را به نمایش گذاشت، بنابراین می توانید با سرعت بیشتری تصمیمات مربوط به فرآیند را بگیرید.توصیه می شود برای اطمینان از عملکرد مؤثر و بهینه سیستم احتراق ، آزمایش آنالیز گاز خروجی دودکش در هر 6 ماه یک بار انجام شود.


- آنالایزر گاز خروجی دودکش باید برای دو هدف زیر استفاده شود:

تست لوازم خانگی

آنالایزر گاز خروجی دودکش،  آلاینده های دودکش را اندازه گیری می کند ، شما پراب دستگاه را در دودکش لوازم خانگی قرار می دهید و می بینید که سطح اکسیژن (O2) ، مونوکسید کربن (CO) ، دی اکسید کربن (CO2) و دمای گاز دودکش چقدر است.عملکرد آنها نسبت به دوربین فیلمبرداری پیچیده تر نیست و عملکرد مشابهی را انجام می دهد ، زیرا چشم شما در داخل دستگاه است. برخی از آنالایزرها اطلاعات اضافی مانند راندمان دیگ بخار  ، فشار دودکش و اندازه گیری سایر گازها را ارائه می دهند. 

این دستگاه همچنین گزینه ای را برای چاپ یا ذخیره اندازه گیری برای بررسی های بعدی ارائه می دهند.


نظارت بر هوای محیطآنالایزر گاز خروجی دودکش تستو ، آلاینده های هوای اتاق را اندازه گیری می کند ، مشروط بر اینکه در هوای تازه ، در فضای باز ، روشن یا "زیرو" شده باشد. 

به عنوان مثال ، این مسئله بسیار ارزشمند است ، وقتی می خواهید دریابید که آیا نشت CO وجود دارد یا خیر ؟

لوازم خانگی مانند دیگ های بخار ، بخاری و اجاق گاز مانند موتورهای وسایل نقلیه ، با مخلوط کردن هوا و سوخت ،  محصولات احتراق را ایجاد می کنند . اگر این محصولات مانند مونوکسید کربن "قاتل خاموش" به طور کامل از بین نروند می توانند افراد را به قتل برسانند یا مجروح کنند . 

این مهم است زیرا مونوکسیدکربن ، یک گاز بی رنگ ، بی بو و بی مزه است ، در سال بیش از 50 نفر عمدتا بر اثر نشت گاز مونواکسید کربن از وسایل نصب شده یا سرویس دهی ضعیف جان خود را از دست می دهند .

همچنین بخوانید...

13 دی 1398 مقالات نماینده تستو ایران آنالایزر گاز gas analyzer testo 350 گازسنج آنالایزر گاز پرتابل تستو ایران تستو شیراز testo تستو

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
شرکت حساس گمانه شهراز به منظور انتقال تکنولوژی و آشنایی هر چه بیشتر مشتریان با اصول عملکرد ، روش های اندازه گیری و استفاده از دستگاهها ، اقدام به انتشار مقالات مرتبط نموده است .
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...