07136340966
وبلاگ
نقش کنترل رطوبت در ماشین جوجه کشی

نقش کنترل رطوبت در ماشین جوجه کشی

شرایط فیزیکی بهینه دستگاه جوجه کشی:  ماشین جوجه کشیدرجه حرارت یا دما

دما میزان رشد و تکامل جنین را تعیین می کند .

در سترهای چند مرحله ای دما باید 37/5 و ثابت باشد .

در ستر های تک مرحله ای دما با توجه به رشد جنین و حرارت تولیدی آن متغیر بوده و از 37/6 شروع و در هنگام انتقال به 37/1 می رسد .

با توجه به لزوم مشاهده و کنترل دماهای فوق  بایستی از دستگاههای ویژه ای استفاده کرد که دستگاههای دما سنج و رطوبت سنج ساخت کمپانی تستو آلمان مدل testo 610 - testo 625 - testo 605i با توجه به دقت بالا و سهولت استفاده پیشنهاد می گردند .

در زمان جوجه کشی آب تخم مرغ ها از راه منافذ پوسته تبخیر می شود . میزان رطوبتی که تخم مرغ در ماشین از دست می دهد به نوع و تعداد این منافذ و میزان رطوبتهوای ستر ها بستگی دارد .

میزان رطوبتستربایستی 50% باشد ، در بهترین حالت یک تخم مرغ در طول زمان جوجه کشی باید حدود 12% از وزن خود را از دست بدهد .

با توجه به لزوم مشاهده و کنترل رطوبت  بایستی از دستگاههای ویژه ای استفاده کرد که دستگاههای دما سنج و رطوبت سنج ساخت کمپانی تستو آلمان مدل testo 610 - testo 625 - testo 605i با توجه به دقت بالا و سهولت استفاده پیشنهاد می گردند .

علاوه بر ماشین جوجه کشی ، کنترل اتاق ستر و اتاق هچر نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است .


درجه حرارت اتاق سترباید بین 21 تا 30 در جه سانتی گراد و میزان رطوبت نسبی آن بین 50 تا 60 درصد نگه داری شود و تهویه باید طوری تنظیم شود که اندکی فشار مثبت در این اتاق به وجود آید.

با توجه به لزوم مشاهده و کنترل دماو رطوبت نسبی  بایستی از دستگاههای ویژه ای استفاده کرد که دستگاههای دما سنجو رطوبت سنج ساخت کمپانی تستو آلمان مدل testo 608 و دیتالاگر های دما و رطوبت     testo 174H- testo 175H1   با توجه به دقت بالا و سهولت استفاده پیشنهاد می گردند .

تخم مرغ ها 18 روز پس از قرار گرفتن در ستربه هچرمنتقل می شوند .

درجه حرارت اتاق هچرباید بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی آن بین 50 تا 70 درصد باشد .

با توجه به لزوم مشاهده و کنترل دما و رطوبت نسبی  بایستی از دستگاههای ویژه ای استفاده کرد که دستگاههای دما سنج و رطوبت سنج ساخت کمپانی تستو آلمان مدل testo 608 و دیتالاگر های دما و رطوبتtesto 174H- testo 175H1  با توجه به دقت بالا و سهولت استفاده پیشنهاد می گردند .

همچنین بخوانید...

12 تير 1398 مقالات تهویه نم سنج hygrometer hydrometer humidity ترموگراف thermometer themperature testo iran دیتالاگر نقطه شبنم هچر ستر گرمازدگی سرمازدگی قارچ گلخانه شترمرغ جوجه کشی دماسنج دما رطوبت سنج رطوبت نماینده تستو در یاسوج نماینده تستو در بوشهر نماینده تستو در بندرعباس نماینده تستو در کرمان تستو ایران نماینده تستو در ایران نماینده تستو در شیراز ترمومتر testo تستو

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
شرکت حساس گمانه شهراز به منظور انتقال تکنولوژی و آشنایی هر چه بیشتر مشتریان با اصول عملکرد ، روش های اندازه گیری و استفاده از دستگاهها ، اقدام به انتشار مقالات مرتبط نموده است .
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...